22 maja pod Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka" zajechał wóz strażacki! Przedszkolaki odwiedziło trzech dzielnych strażaków: Wojtek, Hubert i Karol. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród dzieci ale i osób przechodzących koło przedszkola. W trakcie spotkania, które odbywało się na świeżym powietrzu, strażacy zaznajomili Jedyneczki z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową.

Najsilniejszy i najdzielniejszy strażak Wojtek przekazał dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo i jak w razie pożaru zawiadomić straż. Nasze dzieci wiedziały w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Opowiedziały, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również wzywani są do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki- świetnie wyposażony. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać jakim sprzętem dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Strażak Karol podkreślił, że dzieci były bardzo odważne podczas spotkania. Chętnie przymierzały hełm strażacki i próbowały swoich sił trzymając wąż do gaszenia pożarów. Woda wytrysnęła na pół kilometra w górę, kiedy nasz podopieczny - syn strażaka - Wiktor wziął wąż w swoje ręce. Duża część naszych przedszkolaków tak chłopcy jak i dziewczynki chętne zostaliby w przyszłości strażakami. Miło nam, że nasi męscy strażacy Wojtek, Karol i Hubert zaprosili nas do swojej remizy. 

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Przybiły piątki i żółwiki ze strażakami i pomachały na pożegnanie. Wóz strażacki na sygnale wrócił do bazy.

Przedszkole

Przedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA
w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Wizyt:

Dziś17
Miesiąc541
Ogółem84533

Gościmy:

Odwiedza nas 333 gości oraz 0 użytkowników.

stat4u

Katalog Stron Internetowych