Przedszkolaki z Jedyneczki wiedzą, że 25 lipca jest Świętem Policji i Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Dlatego już następnego dnia mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Głównym tematem poruszonym podczas spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach i podczas jazdy w samochodzie. Największym znawcą w tej dziedzinie okazał się Wiktor, który odpowiadał bezbłędnie na zadawane pytania.

Największe jednak poruszenie wśród naszych Jedyneczek wywołały rozmowy o codziennej pracy Policji oraz prezentacja sprzętu Policjanta. Każdy przedszkolak miał możliwość dotknięcia kajdanek, lizaka i pałki policjanta, a na koniec... sesja zdjęciowa z czapką!

Dzięki takim spotkaniom żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant kojarzył się będzie jako osoba do której zawsze można zwrócić się o pomoc , której nie należy się bać.
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały od naszych gości kolorowanki i odblaski. „Będą one przypominać nam o tym, że mamy też nosić ubrania i buty z odblaskami i będziemy wtedy widoczni na drodze „- dodał Julian.

Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przy radiowozie i zaproszeniem odwiedzenia komisariatu. Pani Policjantka była bardzo dumna z posiadanej przez nasze przedszkolaki wiedzy. Zmotoryzowani rodzice przedszkolaków trzymajcie się na baczności - Wasze dzieci wiedzą jak zachować bezpieczeństwo podczas jazdy!

jedynka
Przedszkole Niepubliczne 
JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 17:00

Back to top