Dnia 20 sierpnia 2012 r. dzieci z przedszkola „Jedyneczka" wybrały się na wycieczkę. Nie był to zwykły wyjazd - jego największą atrakcją była zaprzężona w dwa kare koniki bryczka, którą wczesnym rankiem przedszkolaki wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor udały się w podróż po pięknej okolicy Mazur.

Pogoda nadzwyczaj dopisywała, świeciło słońce a lekki wiaterek sprawiał przyjemność wszystkim dzieciom. Podczas wycieczki przedszkolaki podziwiały czarowne widoki poza granicami naszego miasta: zielony las, falujące łąki... Jedyneczki zobaczyły także łaciate krówki pasące się na trawie, konie i psy goniące i szczekające z radości za przedszkolakami. Podczas jazdy dzieci z uśmiechem na twarzach odśpiewały wszystkie poznane w przedszkolu piosenki. Bryczka przejeżdżała przez małe miejscowości : Siedliska, Chrzanowo, Woszczele.

Przystankiem naszej ekspedycji było mazurskie jezioro Sawinda znajdujące się w miejscowości Woszczele. Piaszczysta plaża nad jeziorem sprawiała ogromną frajdę naszym małym pociechom. Dzieci od razu pobiegły na piasek i brzeg jeziora aby pomoczyć rączki. Podczas przechadzania się po mokrym brzegu Jedyneczki rzucały szyszki, kamyki i piasek do wody.

Ponieważ było gorąco i zrobiliśmy się nieco głodni nadszedł czas na piknik pod piękną rozłożystą sosną. Po posiłku dzieci poznały nową zabawę: „Bocian i Żaby", w której trzeba było wykazać się szybkością i sprawnością ruchową. Po zabawie nadszedł czas na zdjęcie przy bryczce razem z końmi i woźnicą, które miało upamiętnić naszą wycieczkę.

Podczas powrotu, pomimo tego, że przedszkolaki były juz wybiegane i lekko zmęczone, radość ciągle gościła na buziach naszych milusińskich. Wycieczka dobiegała końca - wszystkie dzieci z euforią i entuzjazmem wracały do przedszkola.

jedynka
Przedszkole Niepubliczne 
JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 17:00

Back to top