13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Pan Mariusz Kimszal tata naszego Kubusia z grupy Krasnali zaproponował nam, z racji na swój wykonywany zawód, wizytę ratownika medycznego w przedszkolu i omówienie zasad udzielania pierwszej pomocy jaką dzieci mogą udzielić potrzebującym.

I tak 16 października Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka"  gościło  pana Mariusza Kimszala ratownika, który przybył do nas aż z Suwałk z ogromną torbą pełną sprzętu.  Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Zosia wskazała Wiktora jako naszego przedstawiciela, który już wiedział, że trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat i  gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy.

Duże wrażenie na Jedyneczkach zrobił „fantom", na którym dzieci uczyły się sztucznego oddychania oraz reanimacji. Przedszkolaki obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.

Dzięki takiej lekcji nasze przedszkolaki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Na koniec Jedyneczki podziękowały naszemu dzielnemu ratownikowi za wizytę oraz zaprosiły do wspólnego zdjęcia.

Komentarze   

 
0 #1 Robert 2012-11-09 19:52
podoba mi się, że od najmłodszych lat dzieci są zapoznawane z pierwszą pomocą, widzę po sobie jakie braki posiadamy w podstawowej wiedzy o ratownictwie medycznym. Liczę, że takich pokazów będzie więcej.

aby tak dalej jedyneczki:-)
Cytować
 

Przedszkole

Przedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA
w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Wizyt:

Dziś17
Miesiąc541
Ogółem84533

Gościmy:

Odwiedza nas 333 gości oraz 0 użytkowników.

stat4u

Katalog Stron Internetowych