30.X.2012 roku w piękne jesienne przedpołudnie Przedszkole Niepubliczne Jedyneczka odwiedził dostojny gość – ks. Biskup Jerzy Mazur w towarzystwie proboszcza ks. Jarosława Dąbrowskiego z zaprzyjaźnionej parafii p.w. Św. Tomasza Apostoła w Ełku. Jego Ekscelencję w imieniu całej społeczności przedszkola przywitała dyrektor Anna Lachowicz.

I tu kończy się sztywna rama. Grupa starszaków stłoczyła się przy naszym gościu. Z wypiekami na twarzach, odświętnie ubrani odśpiewali znane pieśni religijne i wdali się w prawdziwą dyskusję z Jego Ekscelencją! Ksiądz Biskup w mgnieniu oka nawiązał znakomity kontakt tak ze starszakami jak i z maluchami.

Opowiedział przedszkolakom o swoim bratanku, który ukochał sobie modlitwę do Anioła Stróża. Nasze Jedyneczki pokazały, że też potrafią modlić się i wspólnie ze wszystkimi odmówiły prośbę. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały o obrazie „Jezusa Miłosiernego". Przedszkolaki zostały obdarowane świętym obrazkiem z błogosławieństwem pasterskim. Ks. Biskup udzielił każdemu z osobna specjalnego błogosławieństwa krzyżem z relikwią Św. Teresy, wpisał się do kroniki przedszkolnej i zostawił odcisk swojej dłoni.

Spotkanie dobiegło końca. Dopiero w chwili kiedy wyszedł zrozumieliśmy, jakiego mieliśmy gościa. Jakiego przyjaciela. Jakiego ojca. Jakiego brata. Jakiego mędrca i nauczyciela. I jak słusznie zauważyły dzieci – On kiedyś też był małym chłopcem...

Jego Ekscelencjo ks. Biskupie tak piękne i wzruszające spotkanie wnoszące wiele ciepła do naszego codziennego życia na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy!

jedynka
Przedszkole Niepubliczne 
JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 17:00

Back to top