Przedszkolaki z Jedyneczki wiedzą, że Wimbledon jest jedenym z największych turniejów tenisowych na świecie. To tu można ujrzeć sławy takie jak: Serena Williams, Anna Kournikova, Pete Sampras, David Ferrer i wielu innych. Wśród nich są także Polacy: 23 letnia Agnieszka Radwańska oraz niespełna 22 letni Jerzy Janowicz. Ich przygoda z tenisem rozpoczęła się bardzo wcześnie.

„Jerzyk" bo tak właśnie bliscy nazywają Janowicza pierwszą rakietę tenisową dostał, kiedy zaczynał chodzić. I już wtedy ciężko było go od niej oderwać. W wieku pięciu lat zaczął uczęszczać na lekcje tenisa. Sukcesy przyszły szybko. Podobnie jak u Agnieszki Radwańskiej, która swój pierwszy turniej wygrała w wieku 6 lat.

Śladami naszych rodaków idą również starszaki z Przedszkola Niepublicznego „Jedyneczka" . Z zapałem biorą udział w zajęciach z tenisa ziemnego prowadzonych przez trenera Adama Antonowicza. Choć na poważne rozgrywki tenisowe jeszcze zbyt wcześnie, przedszkolaki aktywnie biorą udział w zajęciach.

Nasi mali tenisiści uczą się jak poprawnie trzymać rakietę, jak poruszać się po boisku oraz doskonalą koordynację wzrokowo - ruchową poprzez liczne gry i zabawy. Z niezwykłym zaangażowaniem i uwagą biorą udział w systematycznych zajęciach. Dało się nawet dostrzec cień rywalizacji! Prym nieugięcie wiedzie Wiktor, który z wielką dokładnością wykonuje wszystkie polecenia pana Adama.

Tuż za nim Julian, Zuzia i Piotr- niezwykle zwinni i wysportowani „zawodnicy". Oprócz szeregu ćwiczeń zawsze jest czas na zabawy i gry sprawnościowe takie jak berek, wyścigi szeregów, pokonywanie toru przeszkód, czy rzuty do celu.

Pod okiem trenera Adama dzieci rozwijają swoją sprawność fizyczną niezbędną przyszłemu mistrzowi gry w tenisa. Kto wie, może za parę lat to właśnie nasze Jedyneczki będą święcić triumfy na polskich i światowych kortach tenisowych. Trzymajmy za nich kciuki!

jedynka
Przedszkole Niepubliczne 
JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 17:00

Back to top