Święta Bożego Narodzenia to niezwykle magiczny okres, to czas miłości i radości, czas spotkań z bliskimi, wspólne kolędowanie. Wigilia natomiast jest najważniejszym dniem poprzedzającym Boże Narodzenie. Pochodzenie nazwy, z łacińskiego vigiliare oznacza „ czuwać", oddaje sens i charakter tego dnia. W Przedszkolu „Jedyneczka" 21 grudnia 2012 roku odbył się wieczór wigilijny, na który przedszkolaki zaprosiły swoich bliskich.

Na stole świece, szopka, biały obrus a na nim opłatek. Przy dźwiękach kolęd i blasku świec przedszkolaki powitały licznie przybyłych gości. Wśród nich - ksiądz Paweł Modzelewski, który poprowadził modlitwę oraz udzielił zgromadzonym błogosławieństwa. Dzieląc się opłatkiem, który jest znakiem przyjaźni i pojednania, posypała się moc ciepłych, serdecznych życzeń.

Miła, świąteczna atmosfera udzieliła się również dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jedyneczki pięknie recytowały wiersze, melodyjnie śpiewały pastorałki i kolędy. Po części artystycznej przedszkolaki obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Tak oto w świątecznym nastroju, z uśmiechem na twarzy, każdy z gości wrócił do domu, by kontynuować świąteczne przygotowania. Ten dzień, tak wyjątkowy, pełen magii pozostanie w naszych sercach na długo.
Szanowni Państwo, drodzy rodzice, kochane dzieci!

Niech Nowy Rok przyniesie radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń. A gdy się one już spełnią niech dorzuci garść nowych, bo tylko one nadają życiu sens.

Dyrekcja i pracownicy
przedszkola Jedyneczka

jedynka
Przedszkole Niepubliczne 
JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 17:00

Back to top