KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

 

W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – mowa oczywiście o Dniu Matki. Zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięło? Jak to zwykle bywa, początków należy szukać u starożytnych Greków i Rzymian. To właśnie w kolebce europejskiej kultury matki-boginie, symbole płodności i urodzaju, otaczano szczególnym kultem.

Wraz z rozkwitem wiosny w Grecji ofiary składano bogini Rei, żonie Kronosa, która według mitologii była matką wszechświata i wszystkich bóstw. Polacy Dzień Matki po raz pierwszy świętowali w 1914 roku w Krakowie. Od tego czasu corocznie, 26 maja, składamy mamom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami, aby w tym wyjątkowym dniu jeszcze bardziej okazać rodzicielkom miłość i szacunek.

Najmłodsi rysują laurki, a ci nieco starsi, zazwyczaj z braku pomysłu, stają w progu z bukietem kwiatów, które mamy powinny otrzymywać przez cały rok, a nie tylko w maju. Dzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku dla ojców. Pierwszy raz Dzień Ojca obchodzili mieszkańcy Stanów Zjednoczonych 19 czerwca 1910.

Z inicjatywą tego święta wystąpiła mieszkanka Sonora Louise Smart Dodd, która w ten sposób chciała oddać hołd swojemu ojcu, którego uważała za niezwykłego człowieka (po śmierci żony sam wychował sześcioro dzieci). Jedyneczki również nie zapomniały o swoich kochanych Rodzicach. Krasnale i Starszaki zaprosiły swoich bliskich 27.05.2013 r. na uroczystość z okazji ich święta.

Gdy nadeszła godzina 15.00 na sali gimnastycznej ku radości swoich pociech licznie zgromadzili się rodzice Krasnali. Mali artyści pełni zapału i zaangażowania deklamowali wierszyki, wyśpiewali z serca piosenki, oraz tańczyli przygotowane ze swoimi paniami układy taneczne. Prezentowane programy artystyczne u wielu mam wywołały uśmiech a czasem nawet łzy wzruszenia.

O 16.00 nadszedł czas na występy grupy Starszaków. Dzieci zaprosiły swoich Rodziców na majową łąkę. Pojawiła się biedronka, żabki, zajączki, motyle, kwiaty, pszczółki, gąsienica. Promyk słonka zawitał do sali i ożywił mieszkańców łąki. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, które gromkimi brawami nagradzali Rodzice.

Na zakończenie każdej części artystycznej dzieci zaśpiewały piosenki po angielsku i niemiecku. Razem z nasza Panią od Tańców Integracyjnych, Małgorzatą Popielarz dzieci zaprosiły Rodziców do wspólnych tańców.
Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, wręczone po występie oraz szczery uścisk ukochanej mamy i taty były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top