KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

 

Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać ? A to szkoda.

Od 25 listopada 2002 roku swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo nowoczesnych i coraz to atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane przytulanki. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone ale każdy był piękny i wyjątkowy.

Bo nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki misio, którego nosimy „na szczęście" przy kluczach lub w portfelu.

Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata – Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek. Pluszowe misie towarzyszą dzieciom w trudnych chwilach już od ponad stulecia.
Aby uczynić święto pluszowego misia , przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek.

Dzień rozpoczął się od prezentacji swoich pluszaków – każdy z dumą opowiadał o swoim misiu, jak on ma na imię oraz jak długo już mu towarzyszy. Impreza spodobała się dzieciom, a dobra zabawa miała też wartość edukacyjną. Dzieci wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia a następnie odbywał się zabawy w rytm piosenek: "Jadą, jadą misie", „Pokochaj pluszowego misia", „Wstawać misie". Przedszkolaki kołysały na chuście swoich przyjaciół, doskonale sobie radziły odgadując zagadki i relaksowały się słuchając bajek i wierszy o swoich pluszakach.

Na koniec pokolorowały swojego ukochanego misia i spróbowały słodkiego miodku – przysmaku każdego niedźwiadka. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dziciom fakt zaprezentowania i przedstawienia swojego misia kolegom i możliwość zabawy z nim.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top