KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

 

W dniu 3 marca 2014 roku do Przedszkola Niepublicznego „Jedyneczka" przyjechał teatr z Nowego Sącza z przedstawieniem „O chłopcu z drewna". Wszystkie przedszkolaki zajęły swoje miejsca i czekały na przedstawienie. Na początku aktorzy poprosili wszystkich o ciszę i wyznaczyli osobę do pilnowania porządku w czasie inscenizacji. Tą osobą była Gaja.

Dostała ona kapelusz w kolorze złotym, żeby każdy przedszkolaczek wiedział kto dziś odpowiada za miłą atmosferę i porządek podczas wystawiania sztuki. Zaczęło się. Jako pierwszy na scenie pojawił stolarz Antonio, zwany powszechnie majstrem Wisienką. Znalazł on w swoim warsztacie kawałek drewna, stosowny do zrobienia nogi do stołka. Kiedy zabrał się do ociosania polana, jakiś głos zaczął prosić, by nie bić za mocno.

Majster wpadł w przerażenie. Kiedy do majstra Wisienki przyszedł Dżeppetto z prośbą o wyrzeźbienie pajacyka, Antonio podarował mu ów dziwaczny kawałek drewna, który chwilę wcześniej doprowadził do kłótni między dwoma starszymi panami. Dżeppetto w swojej skromnej izdebce przystąpił do rzeźbienia pajacyka, którego postanowił nazwać Pinokiem.

Ku jego zaskoczeniu oczka pajacyka zaczęły się poruszać, a nos rosnąć. Wyrzeźbiony chłopczyk okazał się bardzo niegrzeczny i uciekł z domu. Ojciec chciał, aby Pinokio chodził do szkoły i uczył się. Kupił mu za sprzedany kaftan elementarz, ale Pinokio nie chciał się uczyć wolał chodzić po świecie. Przy tym dużo kłamał i nos mu się wydłużał.

Pinokio musiał uważać na to co mówi, bo" kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później zawsze wychodzi". Chłopiec sprzedał swój elementarz i dostał za niego 5 dukatów i chciał dać te pieniądze swojemu ojcu na jedzenie. Zobaczyli to jednak kot i lis i postanowili go oszukać. Zwierzęta namówiły go, by poszedł na Pole Cudów i zasadził monety. Po upływie dwudziestu minut Pinokio wrócił na miejsce, gdzie zagrzebał w ziemi monety.

Niestety, drzewka pełne pieniędzy jeszcze nie wyrosły. Naiwny pajacyk podlewał ziemię i czekał, aż wreszcie papuga powiedziała mu, że zaraz po tym jak odszedł, monety wykopali z ziemi lis i kot. Oszukany Pinokio chodził po świecie , żeby zarobić trochę pieniędzy. Był u murarza, gospodarza, ale wszędzie było mu za ciężko pracować. Jedynym wyjściem dla niego było pójście do szkoły, aby zdobyć wykształcenie i dobrze zarabiać.

Pinokio postanowił zmienić się z niegrzecznego chłopca w pracowitego i mówiącego zawsze prawdę . Przeżył wiele przygód , swoją pracowitością wyprowadził ojca z nędzy i stał się z drewnianego pajacyka normalnym chłopcem. Naszym Jedyneczkom wystawiona sztuka podobała się bardzo.

Na zakończenie przedstawienia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i podziękowaliśmy aktorom gromkimi prawami za przybycie do naszego przedszkola.

Pamiętajcie drogie dzieci morał z tej bajki jest taki:

Kłamstwo ma krótkie nogi. Lepiej mieć czyste serduszko niż nosek do podłogi. Każdy o tym dobrze wie, że kraina smoków i rycerzy w głębi marzeń leży. Są tam zamki i pałace. Wróżki tańczą na polanie Smok zaś tańczy menueta. A Pinokio już nie kłamie.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top