KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

 

"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją,
lecz starzeją się, bo się przestają bawić"
Mark Twain

W powszechnej opinii i społecznej mentalności ludzie starsi postrzegani są jako zamknięci na otaczający ich świat a przede wszystkim nie rozumiejący ani współczesności ani młodszego pokolenia. Wciąż w pojęciu wielu ludzi osoby starsze nie nadążają za błyskawicznie postępującymi zmianami i nie potrafią odnaleźć się w nowościach cywilizacyjno-technicznych.

W rozumieniu dzieci ma to się nieco inaczej. Czuja oni głęboka więź z babcią czy dziadkiem, ciocia czy wujkiem. Pojawiło się więc pytanie: czy spotkanie z nimi przy okazji święta "Babci i dzidka" w przedszkolu to nie za mało i czy warto spotykać się z nimi częściej?

Głównym założeniem programu jest wyjście naprzeciw temu problemowi i aktywne włączenie osób 50+ w nurt życia przedszkolnego, a także wspieranie procesu wychowawczo dydaktycznego przeogromnym doświadczeniem ludzi starszych i podtrzymywanie, rozwijanie więzi rodzinnych i społecznych.

W ramach realizacji w naszym przedszkolu programu 50+ 14.03.2014 odwiedziła nas pani Janina Sęk - babcia naszego kochanego Boryska. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły z wizyty gościa. Babcia Asia, bo tak nazywa ją Borys, przywitała grupę starszaków i zaczęła od opowieści bajki o zimie.

Następnie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o "Kaszy marcowej" i zatańczyły razem z panią Janiną do piosenek "Zielona trawa" , "Mała myszka" , "Karuzela". Po wspólnych tańcach poprosiliśmy babcię by opowiedziała Jedyneczkom o bocianie, bo on jest jednym ze zwiastunów wiosny, która już niedługo do nas przybędzie. Pokolorowanie obrazka BOĆKA było zwieńczeniem opowieści o pierwszych zwiastunach wiosny.

Ale to nie koniec atrakcji po tak wspaniałych opowieściach, mieliśmy przyjemność spróbować wyśmienitych rogalików z jagodami - wypieków BABCI ASI. "Były pychota" - o czym świadczyły ubrudzone buziaki przedszkolaków. Na zakończenie wizyty dzieci obdarowały gościa pamiątkowym dyplomem i laurką. Aby ta wizyta pozostała na zawsze w pamięci zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy Panie Janinie za wizytę, przyjmujemy ją do grona przyjaciół Jedyneczki i serdecznie zapraszamy ponownie !!!

Dla chętnych przepis na rogaliki Babci Asi:

  • 1 kg mąki
  • kostka drożdży
  • 400 g masła (które należy rozpuścić)
  • 2 jajka
  • 1 szklanka mleka
  • szczypta soli
  • 2 łyżki cukru
  • jako nadzienie: jagody

Ze składników wyrobić ciasto o włożyć je do lodówki aby wyrosło. Piec w temperaturze 180OC - 20 minut.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top