KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród rodziców. Uczestnicząc w nich mogą poznać charakter pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi. Zajęcia tego typu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z rodzicami i umożliwiają im poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielem, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania przedszkolaka na tle grupy.

Takie zajęcia pozwalają na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp. W czasie zajęć otwartych nauczyciele proszą rodziców o czynny udział. Dzięki temu bawiąc się ze swoimi dziećmi stają się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego. W naszym przedszkolu staramy się wyjść naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców organizując zajęcia otwarte podczas nadarzających się okazji. W dniu 25 kwietnia 2014 roku odbyła się lekcja otwarta w grupie starszaków.

Zajęcia te były zwieńczeniem całotygodniowych zajęć edukacyjnych na temat "Jesteśmy przyjacielem przyrody". Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące ochrony naszej planety, ćwiczyły pojęcia matematyczne, segregowały śmieci zgodnie z poleceniem nauczyciela, wycinały i wyklejały order przyjaciela przyrody. Wszystkie aktywnie uczestniczyły w zadaniach oraz w zabawach ruchowych a pomagali im w tym mamusie i tatusiowie.

Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców na tego typu zajęciach, a podczas nich każdy stara się zaprezentować jak najlepiej przed swoim rodzicem lub inną bliska osobą.

W dniu 28.04.2014 r. w grupie Krasnali odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt.„W magicznym świecie dżungli". Rodzice mieli okazję obserwowania swojego dziecka w czasie zajęć przedszkolnych w gronie rówieśników. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach. Były zadowolone z obecności gości. Na początku Krasnale wraz z panią na tratwach wybrały się w podróż do tajemniczej dżungli. Gdy były już na miejscu z zainteresowaniem wysłuchały wiersza recytowanego przez nauczyciela na temat zwierząt egzotycznych.

Podczas zajęć dzieci utrwalały nazwy i wygląd różnych zwierząt żyjących w dżungli. Chętnie zgłaszały się do odpowiedzi. Na koniec wykonały wraz z rodzicami żyrafę z rolki po papierze co sprawił wszystkim wiele radości. Zajęcia otwarte są dla Rodziców doskonałym uzupełnieniem informacji o pracy nauczyciela. Rodzice w bezpośredni sposób poznali wypełniane w przedszkolu zadania i stosowane metody pracy. Mogli zobaczyć własne dziecko, zaobserwować jego osiągnięcia i zachowanie na tle grupy rówieśniczej.

W dniu 30 kwietnia 2014 roku odbyła się lekcja otwarta w zerówce indywidualnej Przedszkola Niepublicznego „Jedyneczka" w Ełku. Dzieci czekały z niecierpliwością na swoich rodziców, aby pokazać im jak wygląda ich codzienny dzień w przedszkolu. Na początku pani nauczycielka przywitała bardzo serdecznie dzieci i ich rodziców oraz zaprosiła do aktywnego wzięcia udziału w zajęciach. Lekcja zaczęła się nietypowo Pani nie powiedziała o czym będziemy rozmawiać na tylko puściła hymn Unii Europejskiej – „O radości iskro bogów" i wtedy Gaja i Szymon już wiedzieli, że przeniesiemy się do krajów Unii Europejskiej, o której już po krótce rozmawialiśmy na początku naszego tygodnia.

Najpierw wspólnie z rodzicami zatańczyliśmy do piosenki „Podajmy sobie ręce" i później jeździliśmy windą po krajach Unii według kolejności odgadniętych zagadek i przypisanych do nich krajów. Po tych piętrach w bloku woził nas Syriusz-maskotka Unii. Dzieciom spodobała się zabawa z krajami, więc pani nauczycielka zaprosiła ich do udekorowania drzewa flagami państw wspólnie z rodzicami w ramach utrwalenia. Wszyscy dobrze się bawili i przy okazji czegoś nowego nauczyli.

Na koniec zatańczyliśmy do piosenki „Gawron" i wykonaliśmy flagę Unii Europejskiej i wszystkie wspólnie wykonane prace rozdane zostały na pamiątkę naszej lekcji. Pamiątkowe zdjęcie zwieńczyło spotkanie z rodzicami w indywidualnym oddziale „ zerowym" naszej „Jedyneczki".

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom
za wzięcie udziału we wszystkich lekcjach otwartych.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top