KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

16 czerwca br. Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka" w Ełku wzięło udział w akcji Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach 2014 . W tym dniu o godzinie 6 rano delegacja z naszej placówki: Alicja, Gaja, Amelia wraz z paniami Różą i Ewą spotkały się pod Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku gdzie czekały na autokar z innymi uczestnikami wyróżnionych szkół i przedszkoli. Gdy przyjechał autokar zajęliśmy miejsca i poczekaliśmy na odprawę policji.

Po 20 minutach zjawili się panowie policjanci i sprawdzili stan techniczny autokaru. Nasze Jedyneczki były bardzo zadowolone i zdziwione widokiem panów policjantów na motorach. Wszystko w autokarze było sprawne więc mogliśmy ruszyć w drogę do Olsztyna. Podczas podróży w autokarze pani Róża czytała naszym dziewczynkom książkę o zwierzętach chronionych.

W końcu dotarliśmy na miejsce do Parku Jakubowego w Olsztynie gdzie były rozstawione różne namioty m.in. organizatora pikniku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Nadleśnictwa Olsztyn, Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, Ełckiego Centrum Edukacji Ekologicznej i wiele innych.

Nasze kochane Jedyneczki rozpoczęły piknik od tańca powitalnego na scenie z animatorem Remikiem, który zaprosił nas do Zumby. Dziewczynki przepięknie tańczyły według poleceń instruktora. Później poszliśmy po wszystkich obecnych namiotach wziąć udział w różnych konkursach o ekologii i lasach. Za każde dobrze odgadnięte pytanie np. w namiocie Nadleśnictwa Olsztyn dziewczynki dostawały kredki, odblaski, natomiast w namiocie Gospodyń wiejskich zostały poczęstowane wypiekami.

Nasze przedszkolaczki chętnie brały udział w różnych konkursach a największą frajdę sprawiło im malowanie na szkle i figurkach gipsowych. Pięknie im to wyszło. W lesie przy namiocie leśniczych dziewczynki wzięły udział w quizie o zwierzętach i to zdarzenie nagrał pan z telewizji TVP Olsztyn. Dziewczynki były szczęśliwe, gdy zobaczyły pana z kamerą i mogły przed nią wystąpić. Wkrótce skorzystaliśmy z przewidzianego posiłku dla dzieci.

Po obiedzie poszliśmy zobaczyć sztuczne bobry i ptaki drapieżne występujące w naszych lasach, tam zrobiliśmy wspólne zdjęcie. O godzinie 13 na scenie pojawili się organizatorzy i wręczali nagrody dla aktywnie uczestniczących placówek na rzecz ekologii w naszym województwie. 

Nasze Przedszkole otrzymało statuetkę i dyplom za Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach 2014 oraz pełen wór nagród dla przedszkolaków. Za co pięknie dziękujemy.

Na koniec pikniku pomalowaliśmy sobie twarze i udaliśmy się do autokaru, gdzie czekał na nas pan kierowca i inni uczestnicy wycieczki. Ekspedycja była owocna w wiedzę o przyrodzie w naszym województwie a połączenie z tańcem i zabawą sprawiło, że bawiliśmy się wszyscy wspaniale. Wróciliśmy bardzo zmęczeni ale z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy WFOŚiGW w Olsztynie za zaproszenie, za dostrzeżenie działań naszej placówki i za uznanie a Centrum Edukacji Ekologicznej za zorganizowanie dojazdu do Olsztyna. Natomiast szczególne podziękowania kierujemy do pana kierowcy Grzegorza z Selment Plus, że nas bezpiecznie zawiózł i przywiózł.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top