KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

 

„Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi
i to przysłowie jest prawdziwe,
pamiętaj przyjacielu drogi
prawda wypłynie jak oliwa.

Miej w życiu stałą swą zasadę
postępuj wobec ludzi szczerze
idź drogą jasną - prawdy śladem
a wtedy każdy ci uwierzy."

W dniu 20 października 2014 r do naszego przedszkola przybyli aktorzy z Teatru Lalek „Pinokio. Przyjechali specjalnie po to, by spotkać się z naszymi jedyneczkami i przedstawić nam spektakl pt.: „Kłamstwa kozy". Bajka przedstawia historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie, trafia na podstępną Kozę wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt.

Historia kozy uczy, że kłamstwo, oszustwo nie popłaca. Prawda wcześniej lub później wychodzi na jaw, a miłość i dobroć potrafi czynić cuda. Dzieci chętnie uczestniczyły w pięknej i pouczającej bajce, odpowiadały na pytania dotyczące poprawności postępowania podstępnej i kłamliwej kózki. Świetnie rozumiały zachowanie nieuczciwego zwierzątka, żałowały niesłusznie ukaranej przez gospodynię, biednej Paulinki, która bardzo dbała o powierzoną jej opiece kózkę.

Nieuczciwa koza kłamała, że Paulinka źle ją traktowała i głodziła, właśnie za to została wypędzona z gospodarstwa. Nie podobało się dzieciom jak kózka traktowała inne zwierzątka, którym zajęła domek, po tym jak gospodyni odkryła jej kłamstwa i przepędziła ją z zagródki. Za niesłusznie ukaraną Paulinką, gospodyni wysłała pieska i kotka na poszukiwania.

Wszystkie buzie naszych przedszkolaków były uśmiechnięte po znalezieniu i powrocie dziewczynki do domu. Ale jeszcze większa radość zapanowała, gdy kózka przyznała się do swoich błędów i obiecała poprawę. Nasze dzieci choć takie jeszcze małe, doskonale zrozumiały morał z bajki „kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze wcześniej czy póżniej wychodzi na jaw" Na koniec każdy przedszkolaczek dostał pieczątkę z logo Teatru Pinokio i wszyscy ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.

Bajka w wykonaniu Teatru Lalkowego „Pinokio" wszystkim bardzo przypadła do gustu i raz jeszcze uświadomiła jak ważna jest maksyma : „żyj tak aby Tobie i z Tobą się dobrze żyło".

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top