Dnia 27 listopada 2012 roku starszaki z naszego przedszkola wyruszyły na wyprawę do cukierni Ciuciu Caffe. Jedyneczki z uśmiechami na twarzach maszerowały by poznać tajniki przygotowywania kolorowych lizaków i cukierków.

W środku czekały na nich półki pełne słodyczy: truskawkowych, borówkowych, malinowych, a wszystkie pachnące i kolorowe. Przedszkolaki rozbiegły się po cukierni, każdy chciał dotknąć i dokładnie przyjrzeć się lizakom. W tym czasie pracownicy przygotowywali się do prezentacji. Receptura jest wprawdzie tajemnicą ale procedura na tyle prosta, że: „nawet dziecko da radę" jak zapewnili nas gospodarze.

Gdy cukier był już dokładnie rozgrzany warsztaty ruszyły pełną parą. Najpierw dodano aromat - Jedyneczki zgodnym chórem wykrzyknęły „truskawkowy"!, następnie dodano barwnik czerwony oraz zielony i dokładnie zmieszano wszystkie składniki, a po chwili można było kręcić lizaki. Ale zanim to nastąpiło nasi mali eksperci próbowali kolorowej masy by sprawdzić czy proporcje składników zgadzają się. Spod rąk cukierników wychodziły przepiękne kolorowe lizaki o różnych kształtach: serca, choinki, świderki, ślimaczki i inne cukierkowe zakrętasy.

Po udanej prezentacji każdy zuch otrzymał upominek w postaci kolorowego, cieplutkiego lizaka. Dzieci pięknie podziękowały cukiernikom i ruszyły w drogę powrotną do przedszkola.
Teraz każda Jedyneczka wie jaki proces musi przejść smakowity lizak by trafić do naszych uśmiechniętych buzi.

jedynka
Przedszkole Niepubliczne 
JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto:
 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 17:00

Back to top