KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

Matka Boża Częstochowska„Smutne Twe oczy i smutna twarz, Jednak tak dobre serce masz.
Ty darzysz łaską i szczęście dajesz, W Swojej opiece nigdy nie ustajesz.
Czuwasz nad krajem, czuwasz nad światem, Spoglądasz na nas zimą i latem.
Kiedy ktoś prosi-Swe serce otwierasz; Szczodrze Twej łaski ludziom udzielasz. Potrafisz pocieszyć i siły dodać;
Z Cudownego Obrazu chcesz rękę podać.
Choć smutne Twe oczy i smutna twarz,
Ogromnie kochające serce masz".

W piątek 6 czerwca 2014 roku o godzinie 12.00 podopieczni z Przedszkola Niepublicznego „Jedyneczka" uczestniczyli we Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży związanej z peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na początku Mszy Świętej zostały wprowadzone sztandary szkół: Szkoły Podstawowej w Rękusach i Zespołu Szkół Nr 1 w Ełku i powitaliśmy Matkę Boską Częstochowską pieśnią „Czarna Madonno". Mszę Świętą poprowadził ojciec Jan Ćwikowski Redemptorysta.

W czasie kazania prowadzący opowiedział wszystkim zgromadzonym, iż oryginał obrazu znajduje się w Sanktuarium na Jasnej Górze i przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus nieznanego autorstwa, a dzisiaj możemy oglądać jego kopię w Parafii Świętego Tomasza w Ełku. Obraz ten otoczony jest szczególnym kultem religijnym wśród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego oraz Cerkwi prawosławnej i uważany za cudowny. Współcześnie jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli chrześcijaństwa w Polsce.

Nasz przedszkolak Adrian na cały kościół oznajmił, że ma taki obraz w swoim domu a Ala zgłosiła się jako pierwsza do modlitwy Zdrowaś Maryjo. Byliśmy bardzo zadowoleni z naszych Jedyneczek, gdyż aktywnie uczestniczyły we Mszy Świętej i były bardzo grzeczne. Może to za sprawą kapłana, który w szalenie interesujący i przystępny sposób głosił swoje kazanie a może to ta niespodzianka jaką przygotował ojciec Jan zgromadzonym, kiedy wziął gitarę do rąk?

Nauka piosenki dla Matki Bożej Jasnogórskiej „Powiedz tak Maryi" w różnych językach okazała się najwspanialszą modlitwą... I choć dzieci świetnie radzą sobie w języku angielskim i niemieckim, bo takich uczą się w przedszkolu, to i po włosku, a nawet chińsku udało się zaśpiewać i tak na chwilę Parafia Świętego Tomasza w Ełku zamieniła się w Więżę Babel. Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy uczestnicy zrobili wspólne zdjęcie przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i udali się do swoich domów, szkół i przedszkola. Było to piękne przeżycie dla naszych podopiecznych, pracowników i dyrekcji placówki.

Dziękujemy proboszczowi Parafii Św. Tomasza w Ełku- Jarosławowi Dąbrowskiemu za zaproszenie na Mszę Świętą dla dzieci i młodzieży, gdzie mogliśmy wspólnie z naszymi Jedyneczkami powitać Matkę Bożą Częstochowską.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top