KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

Odwiedził nas 12 czerwca 2014 roku Teatr Pinokio z Nowego Sącza z przedstawieniem „Czerwony Kapturek". Spektakl przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Na początku pani z Teatru Lalek zapytała dzieci trzymając w ręku kukłę dziewczynki w czerwonym stroju, o czym będzie bajka i czy boją się wilka? Dzieci szybko odgadły, że to będzie przedstawienie o Czerwonym Kapturku i złym wilku.

Z uśmiechem na ustach Pani powiedziała, że przyjechała do najodważniejszego Przedszkola w Ełku! Poprosiła dzieci o grzeczne zachowanie się podczas występu i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia. Spektakl zaczął się od pięknej piosenki „Witajcie w naszej bajce" i na scenie pojawiła się piękna dziewczynka w czerwonym stroju- Czerwony Kapturek i czarny wilk z dużymi zębami.

Nasze Jedyneczki patrzyły z wielkim zaciekawieniem na bohaterów bajki i uśmiechały się. Dziewczynka przedstawiła się śpiewając piosenkę „Nazywam się Czerwony Kapturek" i dzieci zaczęły podskakiwać z radości w rytm muzyki i klaskać. W dalszej części spektaklu mama Czerwonego Kapturka poprosiła dziewczynkę, aby poszła do babci zanieść jej jedzenie i lekarstwa, bo jest bardzo chora.

Ostrzegała dziewczynkę, aby nie oglądała się za siebie i nie przystawała ani na chwilę lesie, bo tam czyha na nią zły wilk. Idąc lasem zatrzeszczał krzak jak przestał śpiewać ptak i wyłonił się wilk i zaczął wypytywać Czerwonego Kapturka gdzie idzie. Dziewczynka powiedziała, że idzie do babci, która mieszka za siódmym pagórkiem i nie może rozmawiać z wilkiem.

Wilk szybko na skróty biegł do chatki babci, żeby uprzedzić dziewczynkę. Dotarł do chatki i stuka w okienko „otwórz babuleńko" i babcia zdziwiona chorym głosem wnuczki otworzyła a wilk na to „mam chrapkę na babkę", połknął babcię i przebrał się w jej strój i czeka. Za chwil kilka przyszedł Czerwony Kapturek zdziwiony za zachowaniem babci i wyglądem zapytał, czemu tak wygląda i ma takie długie zęby?

Wilk odpowiedział, że zęby są dobre zjadł Kapturka. Wilk najedzony położył się do łóżka spać, ale to nie koniec bajki. Przyjechał do lasu Gajowy z Dąbrowy słyszał od ptaków, co się stało zaszedł do chatki babci przyłożył dwururkę do głowy wilka i z pyska wyciąga najpierw Czerwonego Kapturka a następnie babcię. Obie całują się, ściskają, uwierzyć nie mogą, że żyją.

Całują Gajowego ze wszystkich stron i dziękują za uratowanie życia. Gajowy wilka związał i do Warszawy do zoo w klatce zawiózł. Tam teraz wszyscy możemy wilka oglądać. Po zakończeniu bajki nasi aktorzy z Teatru Lalek wybrali z Naszego Przedszkola dziewczynkę- Gaję i chłopca – Marcelka do przebrania się w stroje wilka i Czerwonego Kapturka i zagrania nowego przedstawienia, które zakończyło się wielką przyjaźnią bohaterów. Nasze jedyneczki tez im pomagały, bo dziewczynki naśladowały głos ptaszków, a chłopcy szum lasu na scenie.

Bajka wszystkim się bardzo podobała, można było przebrać się za bohaterów spektaklu , aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Było strasznie i śmiesznie i groźnie i radośnie. Było bajecznie.
Morał z tej bajki jest taki, żeby nie ufać nieznajomym.

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top