KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

 

Nasze Jedyneczki z grupy starszej 25 października 2014 roku wysłały do Radia Olsztyn przygotowany przez siebie kotylion na misję dla żołnierzy. W akcji udział wzięło blisko 200 placówek oświatowych z Warmii i Mazur, które nadesłały do Radia kilka tysięcy kotylionów indywidualnych i grupowych.

W komisji znaleźli się przedstawiciele: Radia Olsztyn, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Wojewódzkiego. W dniu 8 listopada 2014 r. ogłoszono i wręczono nagrody zwycięzcom:

  • I miejsce w kategorii przedszkola - Przedszkole Niepubliczne Jedyneczka w Ełku!
  • I miejsce w kategorii szkoły- Szkoła Podstawowa z Brzozia Lubawskiego.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i wielka radość. Dyplom i nagrodę w naszym imieniu odebrał zaprzyjaźniony z nasza placówką prof. Lechosław Ragan, któremu z całego serca dziękujemy! Natomiast główną nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd wiosną na manewry wojskowe do najbliższej Jednostki Wojskowej. W naszym przypadku będzie to Jednostka Wojskowa w Orzyszu. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi i nie możemy się już doczekać!

W związku z naszą wygraną chcieliśmy, aby przedszkolaki zapoznały się bliżej z zawodem żołnierza i zaprosiliśmy 21.11.2014 roku do przedszkola tatę naszego podopiecznego- Oliwierka - Wiesława Bugiedę. Niektóre dzieci po raz pierwszy widziały jak ubrany jest żołnierz. Zadawały pytania odnośnie codziennego dnia żołnierza, jak wygląda jego praca i jakie są stopnie w wojsku.

Nasz dzielny żołnierz opowiadał...a dzieci słuchały i już wiedzą, że dzień w jednostce zaczyna się od apelu i wyznaczenia działań przez przełożonego, że najniższy stopniem żołnierz to szeregowy, natomiast najwyższy stopniem jest generał. Jedyneczki słuchały z zaciekawieniem o zawodzie żołnierza i patrzyły na mundur.

Niektórzy dotykali munduru, mierzyli czapkę i patrzyli czy im taki strój pasuję i czy chcieliby być w przyszłości żołnierzami i żołnierkami. Oczywiście, po tej wizycie większość dzieci chce wiązać swoją przyszłość z zawodem żołnierza. Na koniec naszego spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie , a w podziękowaniu za wizytę, dzieci wręczyły podziękowanie i przypięliśmy do munduru naszemu żołnierzowi nasz zwycięski kotylion.

Pisali o Nas w Radiu Olsztyn - przeczytaj

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:00 - 16:30

 

Back to top