KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

jedynka
„Jedyneczka Przedszkole, od innych je wolę!
Jedyneczka Przedszkole, to mój dziecięcy świat !"

Tymi słowami wita wszystkich przedszkolaków Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka" w Ełku. 

 Ełk jest miastem w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Największe i najludniejsze miasto na Mazurach oraz główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w regionie. W takim oto pięknym zakątku Polski w samym centrum miasta zlokalizowane jest nasze przedszkole.

Budynek przedszkolny i wszystkie pomieszczenia wewnątrz prezentują się okazale i są funkcjonalnie urządzone przez co wprowadzają dzieci w ich dziecięcy świat. Nasze przedszkole wyposażone jest w nowoczesne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne. Naszym podopiecznym umożliwiamy bezpieczny i radosny pobyt w Jedyneczce oraz zapewniamy opiekę profesjonalnych i wykwalifikowanych pedagogów.

Kadra w naszym przedszkolu jest w pełni wykwalifikowana, podmiotowo traktując swoich wychowanków, prowadzi bardzo ciekawe zajęcia dydaktyczne, stosując nowoczesne metody, które przede wszystkim pobudzają i rozwijają twórcze myślenie i kształtują kreatywny stosunek dzieci do otaczającej rzeczywistości. Przedszkolaki mają możliwość rozwijania się stosownie do potrzeb i możliwości, a dzięki stosowanym metodom same uczą się radzić sobie z problemami i sytuacjami trudnymi.

Oprócz działań dydaktyczno-wychowawczych w naszym przedszkolu odbywają się liczne zajęcia dodatkowe. Prowadzone są przez doświadczonych i wykształconych instruktorów, lektorów i specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Podczas zajęć zapewniony jest wszechstronny rozwój dziecka, odkrywanie jego talentów i zainteresowań. W naszej placówce dzieci mogą korzystać z następujących zajęć dodatkowych :

 • Język angielski i język niemiecki - dzieci poprzez gry, zabawy i piosenki poznają nowe słowa oraz uczą się właściwego zastosowania wyrazów i zwrotów
 • Zajęcia logopedyczne - dzieci, które wymagają terapii logopedycznej uczęszczają na zajęcia raz w tygodniu; zajęcia mają charakter terapii ukierunkowanej na określone wady wymowy oraz zaburzenia mowy
 • Rytmika – są to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tańca, muzykoterapii, kształtujące słuch i wprowadzające w rytm
 • Tenis ziemny – zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego trenera; w okresie wiosenno – letnim odbywają się na kortach tenisowych w pobliżu naszego przedszkola, zimą na sali gimnastycznej
 • Religia - spotkania mają zbliżyć dziecko do Boga i zapoznać z podstawowymi prawdami wiary poprzez opowiadania, mini scenki teatralne, zabawy muzyczno-ruchowe, obrazy; pomagają też wypracować relacje w grupie oparte na wzajemnym szacunku i życzliwości
 • Zajęcia z ceramiki – dzieci uwielbiają własnoręcznie tworzyć w glinie
 • Dogoterapia – pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębić kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie, przytulanie
 • Akademia Małego Muzykanta – dzieci zapoznają się z różnymi instrumentami, uczestniczą w zajęciach umuzykalniających bazujących na metodzie Gordona.
img 2485 p1010665 img 4269 img 3572 dsc0518
Zajęcia z rytmiki Tenis ziemny Zajęcia z gliną Dogoterapia Akademia Małego Muzykanta

Wszystkie zajęcia rozwijają w naszych przedszkolakach:

 • wyobraźnię
 • sprawność manualną
 • twórczość
 • wrażliwość
 • umiejętność współpracy z innymi dziećmi
 • estetykę

Do tradycji naszego przedszkola należy m.in. coroczne „Pasowanie na Przedszkolaka" dla dzieci, które po raz pierwszy chodzą do przedszkola, bal Andrzejkowy, na którym bawi się cała społeczność przedszkola, a wszyscy są przebrani, wspólne spotkanie wigilijne z Rodzicami, spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, bal karnawałowy, Dzień Mamy i Taty.

dscn1288 p1080331 img 1850 DSCN2120 img 3658
Pasowanie na przedszkolaka Bal Andrzejkowy Spotkanie wigilijne Dzień Babci i Dziadka Dzień Mamy i Taty

Poczynając od września przedszkolaki z Jedyneczki uczestniczą w różnego rodzaju konkursach. Nasi wychowankowie pod opieką swoich pań, każdego dnia podczas ciekawych zajęć plastycznych i w ramach wolnego czasu, rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Powstają piękne ilustracje do ulubionych bajek, prace promujące zdrowy styl życia czy prace tematyczne.

Następnie po ciężkich wysiłkach nasze Jedyneczki prezentują swoje umiejętności plastyczne, wokalne i recytatorskie. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w różnych konkursach oraz walczą o cenne nagrody. Już same uczestnictwo w konkursie dodaje dzieciom odwagi, rozwija pamięć i koncentrację.

DSCN1924 005 img 1774 DSCN1817
 V Konkurs recytatorski Przedszkolaki recytują... XII Dziecięcy Przegląd Kolęd W magicznym świecie bajek Konkurs plastyczny "Kolory Boga"

 Braliśmy udział również w takich konkursach jak:

 • konkurs plastyczny „Kolory Boga"
 • konkurs „Piosenki patriotycznej"
 • konkurs recytatorsko-wokalny „Jan Paweł II – świętymi bądźcie"

Poza konkursami międzyprzedszkolnymi sami organizujemy w ciągu roku konkursy do udziału których zapraszamy inne przedszkola. W styczniu odbywa się u nas konkurs recytatorski „Przedszkolaki kolędują i wierszyki recytują". Natomiast w maju jak co roku odbywa się konkurs plastyczny „Namaluj mi... mamę i tatę ".

Nasze przedszkole bierze udział w licznych programach ogólnopolskich i wojewódzkich taki jak:

 • Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh" – zdaniem programu było zachęcenie do pielęgnacji jamy ustnej poprzez zabawę.
 • „Lekcje z natury" pod patronatem Ministerstwa Środowiska- program ten pozwolił na przeprowadzenie zajęć w terenie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem poznawały różnymi zmysłami tajemniczy świat przyrody, dostrzegały nowe kształty i barwy, interesowały się tym, co żyje, porusza się, rośnie, wydaje różne odgłosy. Poprzez wspólne obserwacje, rozmowy, działania pobudzaliśmy ich wrażliwość na piękno otaczającego świta.
 • „Wiosenne Działanie na Warmii i Mazurach"- za pośrednictwem Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wzięliśmy udział w akcji i pojechaliśmy do Olsztyna po odbiór statuetki i nagród.
 • „Kotylion dla żołnierza" - w akcji udział wzięło blisko 200 placówek oświatowych z Warmii i Mazur, które nadesłały do Radia kilka tysięcy kotylionów indywidualnych i grupowych. W komisji znaleźli się przedstawiciele: Radia Olsztyn, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Wojewódzkiego. W dniu 8 listopada 2014 r. ogłoszono i wręczono nagrody zwycięzcom : I miejsce w kategorii przedszkola - Przedszkole Niepubliczne Jedyneczka w Ełku!
 • program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!" - celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.
 • wojewódzki konkurs „Mój zielony zakątek" – nasza placówka bardzo aktywnie realizuje treści edukacji ekologicznej, mającej na celu kształtowanie wśród dzieci i ich rodziców właściwych postaw wobec środowiska. Trudno jest jednak nauczyć przyrody tylko i wyłącznie za pomocą książek czy eksponatów w sali przedszkolnej. Nasz zielony zakątek powstał pod oknami naszego przedszkola. Naszym celem było stworzenie dzieciom miejsca do wspólnego wypoczynku.

Cyklicznie dwa razy w roku organizujemy ciekawe spotkania z rodzicami w ramach zajęć otwartych. Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród rodziców. Uczestnicząc w nich mogą poznać charakter pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi. Zajęcia tego typu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z rodzicami i umożliwiają im poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielem, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania przedszkolaka na tle grupy.

Zapraszamy również dziadków naszych Jedyneczek w ramach „Programu 50+". Głównym założeniem programu jest aktywne włączenie osób po 50 roku życia w nurt życia przedszkolnego, a także wspieranie procesu wychowawczo-dydaktycznego przeogromnym doświadczeniem ludzi starszych i podtrzymywanie, rozwijanie więzi rodzinnych i społecznych. Myślą przewodnią tych spotkań są słowa:

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić

iii 17 img 2918
Na ludowo - wizyta p. Marii Wizyta p. Janiny - babci Borysa

Przeważnie raz w miesiącu odwiedzają nasze przedszkole artyści, którzy wystawiając wiele ciekawych przedstawień teatralnych urozmaicają czas dzieciom oraz zaszczepiają im różne ciekawe formy kultury.

img 3904 IMG 5100
Przedstawienie Czerwony Kapturek Przedstawienie Wilk i Zając

Przedszkolaki z Jedyneczki uczestniczą w cyklu zajęć pt. „Poznajemy zawody swoich rodziców".

obraz 872 img 1729 wp 20140626 003
Wizyta w aptece Wizyta u fryzjera Wizyta w biurze podróży

Podejmowane działania zmierzają do stworzenia placówki, która jest drugim domem dla przedszkolaków. Dla nas wielkim sukcesem jest radość, z jaką dzieci przychodzą do przedszkola – a jeszcze większym, gdy nie chcą z niego wyjść ! 1 marca 2015 roku mija 5 lat jak rozpoczęliśmy naszą przedszkolną przygodę, która trwa...

Trzymajcie za nas kciuki !!!

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:30 - 16:30

 

Back to top