KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

1

W ramach projektu realizowanego przez naszą placówkę „Tu mieszkam. Tu zmieniam.” organizowanego przez Bank Zachodni WBK w Warszawie w dniu 8 maja 2015r w naszym przedszkolu pojawili się bardzo ciekawi goście. Pan Kazimierz Olchowski, Mariusz Bury i Julian Chojnowski pracują w PGE Zakładzie Energetycznym w Białystoku S.A. oddział w Ełku czyli dbają o to, aby do naszych domów docierał prąd.

 „Sterczy w ścianie taki pstryczek,

Mały pstryczek-elektryczek,
Jak tym pstryczkiem zrobić pstryk,
To się widno robi w mig.
Bardzo łatwo: Pstryk - i światło!
Pstryknąć potem jeszcze raz,
Zaraz mrok otoczy nas.
A jak pstryknąć trzeci raz
Znowu dawny świeci blask.
Taką siłę ma tajemną
Ten ukryty w ścianie smyk!”

Goście przybliżyli naszym Jedyneczkom zasady korzystania z urządzeń elektrycznych. Ostrzegli przed niebezpieczeństwem płynącym z nieodpowiedniego obsługiwania tych urządzeń w życiu codziennym. Dzieci doskonale wiedza, że tylko dorośli mogą korzystać bezpiecznie ze sprzętów elektrycznych i pod żadnym pozorem nie powinny ich używać same.

Po rozmowie i tysiącach pytań przyszedł czas na doświadczenie zaprezentowane przez tatę Olka, pana Kazimierza i tak zobaczyliśmy, nie uwierzycie, świecącego ogórka! Przedszkolaki były zachwycone! Następnie udaliśmy się na parking przed przedszkole, gdzie stał samochód Pogotowia Energetycznego.

Jedyneczki mogły założyć na siebie specjalistyczny sprzęt pozwalający wspinać się na słupy a także hełmy, rękawice, buty i poznać wiele innych ciekawych narzędzi. Pan Mariusz połączył się przez radio z dyżurnym, który przez cały czas czuwa przy telefonie by w razie potrzeby wysłać pogotowie energetyczne w miejsce awarii.

Pan Kazimierz napompował naszym Jedyneczkom kolorowe balony z logo PGE na pamiątkę spotkania. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem naszych gości. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z panami elektrykami!
Panów Kazimierza Olchowskiego, Mariusza Bury i Juliana Chojnowskiego przyjmujemy do grona pozytywnie zakręconych przyjaciół Przedszkola Niepublicznego Jedyneczka w Ełku!

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:30 - 16:30

 

Back to top