Na początek dobra wiadomość dla wszystkich niedowiarków św. Mikołaj istnieje naprawdę ! Był w naszej Jedyneczce ! Przyniósł wór z prezentami i obdarował nimi wszystkie dzieci ! Co to się działo? Co się działo? Nigdy nie zgadniecie ! Bo to się wszystko dzieje, tylko w naszym jedyneczkowym świecie
Jak co roku, pod koniec listopada, nasze przedszkole zamienia się w niezwykłe miejsce. Przedszkolaki znikają a ich miejsce zajmują wróżki, piraci, czarownice i superbohaterowie.
Kolejny Bal Andrzejkowy za nami.
Były tańce, szalone zabawy a przede wszystkim wróżby, które zdominowały tradycyjnie nasze Andrzejki.
Dzieci mogły dowiedzieć się kim i co ich czeka w najbliższej przyszłości. Andrzejki w Jedyneczce to okazja do zabawy i nauki tradycji poprzez proste wróżby i gry dostosowane do wieku dzieci. Popularne aktywności to między innymi to zabawy z kubeczkami symbolizującymi przyszłość, ustawianie butów, wróżenie z monetami i tańce przy muzyce. W pięknie udekorowanej sali mieliśmy super zabawę.
Szczególnie piękne życzenia imieninowe kierujemy całą naszą społecznością przedszkola do Pana Andrzeja Rasimowicza, taty naszej Zosi, który właśnie obchodzi imieniny
W naszym Przedszkolu przenieśliśmy się dziś do świata pomarańczowych skarbów jesieni – świętowaliśmy Dyniowy Dzień!
Rozmawialiśmy o tym, skąd pochodzi dynia, jakie ma kolory, kształty i… supermoce! Dzieci dowiedziały się, że dynia to nie tylko piękna ozdoba, ale także pełna witamin bohaterka zdrowej kuchni.
Sprawdzaliśmy, jak pachnie, jak wygląda w środku i jaką ma fakturę. Było dużo ciekawości, dotykania, wąchania i odkrywania!
Nie mogło zabraknąć także świetnej zabawy – były dyniowe rytmy, zabawy ruchowe, a nawet dyniowa fotobudka, w której powstały najzabawniejsze i najpiękniejsze zdjęcia naszych małych artystów
Było kreatywnie, kolorowo i bardzo, bardzo radośnie.
A dzięki paniom kuchareczkom – bardzo smacznie.
Dziękujemy naszym przedszkolakom za energię i uśmiech!
Nasze przedszkole, Jedyneczkę, odwiedził policjant Jakub Kułakowski, który jest naszym dzielnicowym. Opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i w przedszkolu.
Przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego warto nosić odblaski, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i kiedy należy dzwonić na numery alarmowe. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.